x

 

 

Ten Renginize Göre Göz Makyajı

Eklenme Tarihi: 18.02.2012

Ten Renginize Göre Göz Makyajı


 

Marka:

Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok daha etkileyici görünebilirsiniz.

Ten Renginize Göre Göz Makyajı

Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok daha etkileyici görünebilirsiniz.


Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.

Esmerler rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadar, yanlara dogru hafif uzatarak sürün.

Kızıllar ise karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler. Bu renklerle sarışınlarinkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.

 •  Eyeliner yada göz kalemini hem üste hem alta yada sadece üste sürebilirsiniz ama mutlaka sürdükten sonra yumuşatmalısınız. Bunu ıslak pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle yapabilirsiniz.
 •  Açık renkli farlar kullandıysanız ya da günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini mümkün olduğunca ince sürün, ayrıca kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenizi sağlayabilir.
 •  Gözün altına da kalem çekmek yerine, kirpiklerin dibine azıcık koyu renk bir far sürmeyi deneyebilirsiniz.
 •  Rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Kurumuş bir rimel (3 aydan sonra kurumaya başlar) istenilen etkiyi göstermez. Rimel sürmeden önce kirpikleriniz tarakla yada kirpik kıvırıcısıyla düzelterek, karışmalarını ya da birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.
 •  Biraz ışıltılı ve farklı bir görünüm için siyah veya kahverengi sürdüğünüz rimelin üstüne sadece uçlarına mor yada lacivert sürmeyi deneyebilirsiniz.
 •  Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmelerini istiyorsanız, rimelden önce biraz pudra sürüp, kuruduktan sonra da ikinci katı sürmek istediğiniz etkiyi yaratacaktır.
Bu Kategorideki Diğer Yazılar
 - Kırmızı RujKırmızı Ruj - - Dudak BakımıDudak Bakımı - - Her Saça Farklı KesimHer Saça Farklı Kesim - - Ayak BakımıAyak Bakımı - - Güzel Görünmenin SırlarıGüzel Görünmenin Sırları - - Burçların Güzellik SırlarıBurçların Güzellik Sırları - - Yiyelim GüzelleşelimYiyelim Güzelleşelim - - Kepek Oluşumunun NedenleriKepek Oluşumunun Nedenleri - - Parfüm Seçiminin Püf NoktalarıParfüm Seçiminin Püf Noktaları -

Üye Girişi | İletişim

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.